تاریخ انتشار : یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۳:۵۷
در جلسه هماهنگی کنترل سیلاب های شیراز مطرح شد.
حفاظت از جان و مال مردم شوخی بردار نیست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس تاکید کرد: حفاظت از جان و مال مردم شوخی بردار نیست.
حفاظت از جان و مال مردم شوخی بردار نیست.


معاون هماهنگی امور  عمرانی استانداری فارس: حفاظت از جان و مال مردم شوخی بردار نیست .
 

جلسه هماهنگی کنترل سیلاب های شیراز
 
بارندگی فروردین 1398 و وقوع سیلابهای مرگ آور زنگ خطری را برای مسئولین استان فارس و شهر شیراز بصدا در آورد تا با اتخاذ تصمیماتی بر پایه تحقیقات و بررسی های علمی به صورت پایدار خطرات احتمالی آینده را مهار نمایند.
 
جلسه هماهنگی اقدامات انجام شده در این خصوص بریاست دکتر رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس و با حضور مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس، مسئولین شهرداری شیراز، سازمان آب منطقه ای و مشاوران طرح برگزار گردید.
 
دکتر رضایی با اظهار تاسف از حادثه بسیار تلخ سیل فروردین ماه 1398 با اشاره به فعالیتهای انجام شده در جهت رفع مشکل احتمالی در شرایط خاص بارندگی های آینده شیراز از تهیه طرحهایی توسط شهرداری، آب منطقه ای و منابع طبیعی جهت کنترل و هدایت سیلابهای احتمالی در منطقه شهرک سعدیه، دروازه قرآن، جبل دراک و باباکوهی خبر داد .
 
وی احداث بندهایی جهت مهار آب و رسوبات را بر پایه مطالعات هیدرو لوژی و زمین شناسی را از جمله این راهکارها بر شمرد و همچنین رسوب برداری حوضچه های آرامش دروازه قرآن و بازگشایی مسیل های منتهی به شهرک سعدیه را نیز از جمله این اقدامات دانست .
 
معاون استاندار فارس بحث مدیریت بحران قبل از وقوع را باعث کاهش هزینه های مختلف و ایمنی سرمایه های انسانی و اقتصادی جامعه بر شمرد و با تاکید بر صراحت قانون در بر خورد با متخلفین در مدیریت بحران  اذعان داشت حفاظت از جان و مال مردم شوخی بردار نیست و اختیاراتی که قانونگذار به استاندار به عنوان ریاست ستاد بحران استان تفویض نموده شاهد بر این امر و هر گونه تعللی در این خصوص قابل اغماض و چشم پوشی نخواهد بود.
  وی از مسئولین در خواست نمود با دقت، سرعت و قاطعیت نسبت به رفع مشکلات قبل از شروع بارندگیهای جدید اقدام نمایند و از بروز مشکلات مشابه جلوگیری نمایند .
 
منبع : معاونت هماهنگی امور عمرانی
74478