۱۳۹۸/۰۶/۳۱
سومین جلسه شورای ترافیک استان

بررسی مسایل و مشکلات ترافیک و حمل و نقل شیراز و استان در سومین جلسه شورای ترافیک استان

سومین جلسه شورای ترافیک استان به ریاست دکتر رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس و با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری، دبیر شورای ترافیک استان، مسئولین شهرداری شیراز، پلیس راهور، شورای شهر شیراز، حمل و پایانه ها، پلیس راه، راه و شهرسازی و دیگر مسولین برگزار شد.

بررسی مسایل و مشکلات ترافیک و حمل و نقل شیراز و استان در سومین جلسه شورای ترافیک استان
 
   
سومین جلسه شورای ترافیک استان به ریاست دکتر رضایی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس و با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری، دبیر شورای ترافیک استان، مسئولین شهرداری شیراز، پلیس راهور، شورای شهر شیراز، حمل و پایانه ها، پلیس راه، راه و شهرسازی و دیگر مسولین برگزار شد.
 
دکتر رضایی با تبریک شروع سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۳۹۸ با توجه به نیاز ۱۲۵۰۰۰ دانش آموز شیرازی به استفاده از سرویسهای مدرسه در کلانشهر شیراز از بهره گیری از  تمهیدات لازم در رفع این نیاز بصورت قانونی با لحاط نکات امنیتی مورد مطالبه کاربران و اشتغال جامعه سخن گفت و از صدا سیما بعنوان رسانه ملی در خواست نمود جهت بازتاب فعالیتهای انجام شده و آموزش همگانی و اطلاع رسانی مثبت دانش آموزان و والدین تلاش بیشتری را اعمال کنند    .
 
وی ساماندهی ۱۴۰۰۰ راننده سرویس مدارس را تکمیل کننده نیاز ندانست و اعمال مصوبه جدید استفاده از رانندگان پایه سوم با لحاظ حداقل ۲۳ سال سن وگذشت سه سال از صدور گواهینامه را موجب رفع مشکل بر شمرد.
 وی با اشاره به وجود مقصد ۵۱ درصد از دانش آموزان در فواصل یک تا پنج کیلومتری مدارس از پرداخت حق الزحمه رانندگان را بر حسب مقیاس یک کیلومتر توسط ۳۴ شرکت عامل خبرداد و اعمال قانون توسط پلیس نسبت به تعداد سرنشین توسط پلیس راهور شیراز را در هفته دوم الزامی و جهت حفاظت جان دانش آموزان و جلوگیری از اعمال قانون خواهان رعایت قانون توسط رانندگان سرویسها و مدیریتهای مدارس شد. 
 
 وی همکاری بین آموزش پرورش، پلیس راهور و شهرداری را موجب تببین راهکارها و روشهای جدید از جمله استفاده از علایم و سرعت گیرهای موقت در زمان کار مدارس ذکر نمود و بهره گیری صد درصدی سال آینده از سامانه سپند جهت ساماندهی سرویس مدارس را موجب تسهیل در امور فوق بر شمرد.
 
 
     معاون عمرانی استاندار فارس با اشاره به کاهش دو درصدی تصادفات منجر به فوت در راههای اصلی استان فارس این درصد را کافی ندانست وتسریع در تکمیل طرحها و پروژه های زیر ساختی جاده و مواصلاتی را موجب کاهش امار و تلفات  دانست و بر تلاش همه مسولین استان و نمایندگان مردم بر جذب اعتبارات تزریق به پروژه ها از جمله آزادراه شیراز اصفهان، بزرگراه جهرم-لار و لار-بندر عباس و ارژن-ابوالحیات تاکید نمود.
    دکتر رضایی ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی و بانکها به تکمیل و بهره برداری از پروژه های حیاتی مواصلاتی فارس را از اقدامات جدید بر شمرد و از کاهش تکیه پروژه های عمرانی به اعتبارات دولتی و مشارکت بیشتر مردم و بخش خصوصی در توسعه زیربنایی خبر داد.


منبع : معاونت هماهنگی امور عمرانی

کد خبر : 74471
تعداد بازدیدها : ۱۸۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است