۱۳۹۸/۰۵/۲۶

برگزاری جلسه شورای آب کشاورزی استان

شورای آب کشاورزی استان فارس با محوریت ساماندهی حق آبه های شهرستانهای پایین دست سد درود زن شامل شیراز، مرودشت و خرامه برگزار گردید.


دکتر رضایی به عنوان ریاست جلسه ضمن استماع گزارشات مدیران جهاد کشاورزی و آب منطقه ای و همچنین فرمانداران و فعالان محیط زیست و انجمن های صنفی کشاورزان و نمایندگان مردم در این شهرستانها، مدیریت تقسیم آب را موجب بهره مندی هر چه بیشتر متقاضیان آب شرب، صنعتی و کشاورزی و محیط زیست دانست و تاکید نمود تامین آب یکی از بزرگترین کلانشهرهای ایران و شهر مرودشت و صدرا که از بزرگترین شهرهای فارس می باشند و همچنین اختصاص آب به اراضی کشاورزی و باغی و صنایع و از جمله تالابهای پایین دست رود کر را امری بسیار خطیر و منوط به بارشهای مناسب و برنامه ریزی دقیق و علمی دانست.
دکتر رضایی اصلاح روشهای آبیاری کشاورزی، ترمیم شبکه های آبرسانی، تغییر الگوی کشت وصرفه جویی در مصرف آب شرب و استقرار تصفیه خانه های شهری و حتی روستایی را موجب فراهم شدن فرصت استفاده بیشتر از نعمت آب برشمرد.
 
 معاون عمرانی استاندار فارس با اذعان به اینکه در جهت تامین آب کشاورزی، شرب و صنایع این شهرستانها مشکلی وجود ندارد، کاهش مصرف این بخشها را موجب تخصیص آب بیشتری به محیط زیست و تالاب بختگان ذکر نمود و از آزادسازی ۵۰ میلیون متر مکعب آب جهت احیای تالاب بختگان در موقع مناسب امسال خبر داد.
وی همچنین از کشاورزان و بهره برداران این حوزه خواست تا با پرداخت به موقع مطالبات تامین کنندگان آب در مدیریت بهتر منابع آبی دخیل گردند.
 


منبع : معاونت هماهنگی امور عمرانی

کد خبر : 73821
تعداد بازدیدها : ۲۱۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

  •  آمار سایت
  •  اوقات شرعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به استانداری فارس بوده واستفاده از آن با ذکر منبع بلا مانع است